Kamed

Witamy serdecznie. Prowadzimy nowoczesne, pełnoprofilowe, prężnie rozwijające się LABORATORIUM MEDYCZNE

Siłą sprawczą do zaprojektowania i stworzenia Laboratorium Medycznego od podstaw była pasja oraz 20-sto letnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku diagnostycznym przez firmę BOR-POL, znanego dystrybutora aparatów i odczynników. Przez wiele lat działań doskonale poznaliśmy specyfikę pracy laboratoriów medycznych oraz wszelkich ośrodków zdrowia w relacjach Business to Business (B2B). Wielokrotny udział w międzynarodowych targach medycznych zapewnił nam solidną orientację produktową i stale rozwijające się relacje z renomowanymi firmami. W pracy nad stworzeniem Laboratorium kierowaliśmy się wdrożeniem najnowszych rozwiązań technicznych w dziedzinie, jaką jest DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA.

W projekcie kluczową rolę odegrała wizja akredytacji i certyfikacji Laboratorium, w związku z czym wprowadzone zastosowania oparte są o światowy poziom i wymogi. Położyliśmy również nacisk na wykonywanie badań specjalistycznych, czego efektem jest m.in. nowoczesna pracownia mikrobiologii oraz autoimmunologii. Dodatkowo wyposażyliśmy budynek w innowacyjny system wentylacji i klimatyzacji oraz ekologiczny system odnawialnej energii.

Nasze Laboratorium znajduję się w Sośnicowicach (woj. Śląskie), 11 km od centrum Gliwic i zaledwie 4 minuty jazdy samochodem od Autostrady A4. Doskonała lokalizacja wpływa bezpośrednio na rzetelną obsługę naszych zleceniodawców, szczególnie, jeśli chodzi o kwestie związane z transportem materiału do badań.

Obok Laboratorium wybudowaliśmy autoryzowany serwis aparatury i urządzeń laboratoryjnych oraz moduł weterynaryjny o szerokim panelu badań, tworząc tym samym samowystarczalny KOMPLEKS LABORATORYJNY o łącznej powierzchni ponad 1000m2.

ZDJ1ZDJ2

Dodatkowo na terenie kompleksu posiadamy dwa nowoczesne punkty pobrań, rejestrację, sortownię materiału, komfortową poczekalnię, salę konferencyjną, powierzchnie biurowe oraz bogate zaplecze socjalne.

Rdzeniem Laboratorium jest informatyczny system do zarządzania (LIMS), za pomocą którego rejestrujemy próbki, zlecamy badania, kontrolujemy pracę aparatów oraz generujemy wyniki badań. Ważnym elementem naszego Laboratorium są zaawansowane analizatory wykonujące badania. W selekcji infrastruktury sprzętowej głównym kryterium wyboru była wysoka jakość. Posiadamy analizatory czołowych globalnych marek takich jak Biosystems, Roche, Sysmex, Siemens czy Nihon Kohden. Pracujemy na renomowanych odczynnikach i materiałach. Nasz personel to liczni specjaliści z różnych dziedzin diagnostycznych, którzy zdobywali doświadczenie i wiedzę w cenionych placówkach. Posiadają dorobek naukowy oraz stale podnoszą swoją wiedzę i kwalifikacje. Bezpośrednio wpływają na funkcjonowanie i rozwój Laboratorium. Oferujemy szeroki zakres badań(badania podstawowe, badania specjalistyczne, profile badań, badania bakteriologiczne). Dbamy o terminowość ich wykonywania. Pracujemy z bezpiecznym, zamkniętym systemem pobierania krwi.

Obsługujemy:

 • Opiekę ambulatoryjną (Przychodnie)
 • Lecznictwo zamknięte (Szpitale) – wykonywanie badań specjalistycznych, pełny outsourcing Laboratorium lub audyt i pomoc w reorganizacji
 • Lekarzy Rodzinnych (POZ)
 • Lekarzy Specjalistów o szerokim zakresie specjalizacji
 • Prywatne Praktyki Lekarskie
 • Medycynę Pracy
 • Pacjentów ze skierowaniami (NFZ)*
 • Pacjentów Indywidualnych (prywatnych)
 • Laboratoria Medyczne – wykonywanie badań specjalistycznych lub możliwość współpracy w ramach grupy kapitałowej

*kierowanych przez współpracujących lekarzy

Pobieranie materiału do badań laboratoryjnych odbywa się od poniedziałku do piątku w godz 7-11 
Labmed oferuje bardzo szeroki zakres badań, cennik dostępny na tablicy informacyjnej bezpośrednio przy punkcie pobrań. Gabinet nr.9.
 
KONTAKT:
 • CENTRALNE LABORATORIUM MEDYCZNE
 • SOŚNICOWICE ul. Raciborska 9
 • Tel: 798 743 777
 •  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.